Prvňáčci poprvé v knihovně

V červnu se v prvních třídách konalo slavnostní pasování žáků na čtenáře za podpory pana místostarosty Mgr. Petra Boubína a paní knihovnice Martiny Melmukové. Po společně vykonaném slibu, že se budeme ke knížkám chovat slušně, nám již nic nebránilo, navštívit knihovnu. V rámci školní výuky jsme 25. června přišli ukázat, jak jsme zvládli náš první školní rok. Povídali jsme si s paní knihovnicí o knihovně, co v ní najdeme a jak se v ní chovat. Dozvěděli jsme se, jak se zaregistrovat a naučili jsme se orientovat mezi poličkami plnými knih. Zjistili jsme, že v knihovně se dá s knihou nebo časopisem příjemně relaxovat. Na závěr dopoledne každý prvňáček dostal zdarma na rok svůj čtenářský průkaz. Všechny děti si s nadšením hned vypůjčily první knihu, kterou si o prázdninách budou moci přečíst. Děkujeme kosmonoské knihovně za pomoc dětem a jejich rodičům na nové cestě ke čtenářství, která nástupem do školy začíná. Knihovna se stala na této cestě naším velmi dobrým přítelem.

                                                                                                                                                                                                                          Mgr. Pavla Šímová, 1. C

You may also like...