Věděli jste, že i včela má svůj svátek?

V úterý 24. května jsme si s 2. C zábavně připomněli mezinárodní den včel. Názorně jsme si představili, jak taková včela vypadá a také pohled na její život v úlu. Ukázali a vysvětlili jsme si hierarchii včelího společenstva a proč je pro přírodu tak důležitá. Žáci si  v průběhu dopoledne vyplňovali připravené pracovní listy s úkoly a prezentovali, co se naučili, či co jim přišlo zajímavé. Nakonec nechyběla ani pohádka včelka Mája či výroba včelky. Na závěr projektového dne jsme si metodou kritického myšlení vyrobili lapbook. 

Cílem zábavného dopoledne bylo motivovat žáky k získání kladného vztahu ke včelám a včelaření a uvědomění si důležitosti včel pro naši přírodu. Za krásnou práci během dne děti dostaly dárkem výlet do Šestajovic u Prahy, kde si v červnu vyrobí svíčky ze včelího vosku. Jak se nám vše povedlo se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Šímová

You may also like...